Egy nyelvet beszélünk?

“Nem is ezt mondtam!” – Mondták már neked? És te mondtad már másnak? Van, amikor bántón érkezik meg ez a kijelentés. De van, amikor nincs mögötte érzéketlenség vagy rossz szándék, mégis rosszul esik. Hiszen világosan elmondtam… vagy talán mégsem?

Tekintsünk rá egy egyszerű, hétköznapi helyzetre: a pároddal elmentek bevásárolni. Azt mondod, hogy sok mindent kell vennetek, és ez most nehéz neked. A párod elvisz egy kisboltba. Erre te duzzogsz magadban, hogy “miért ide jöttünk és nem szupermarketbe, ahol azt a sok mindent meg tudtam volna venni!” Párod pedig nem érti a reakciódat, hiszen ő csak segíteni akart, mert ő úgy gondolja, hogy kisebb boltban könnyebb a vásárlás: nincs annyi ember, nincs annyi termék… 

Talán nem is szeretetlenségről vagy figyelmetlenségről van szó, hanem egy egyszerű félreértésről. Jó hír, hogy a megfelelő kommunikáció tanulható.

Te hogy vagy ezzel?

Te mit tapasztalsz: te értesz félre másokat, vagy inkább mások értenek félre téged?

Mit gondolsz, mit tehetsz azért, hogy a kommunikációs félreértés ne okozzon felesleges frusztrációt egy egyébként rendben lévő kapcsolatodban?

Ha ez a bejegyzés megpendített benned valamit, vagy egy elakadásodra ismertél rá, és szeretnéd valakivel átgondolni, akkor várlak egy díjtalan első beszélgetésre.

És ha most inkább önállóan indulnál el, akkor is nézz körül számodra hiteles források között, szakirodalomban, videókban.

Akár önállóan, akár a kísérésemmel – kívánom, hogy találj rá a saját utadra és maradj meg rajta!

Olvass tovább!

egyenSÚLY

Hogy miért fontos az egyensúly?
Próbáld ki :) Fedezd fel, mennyire átszövi az életünket.
Egy csendes, nélkülözhetetlen társ.

Az élet élni akar

A legkeményebb körülmények között is ott rejlik bennünk az erő, hogy ne adjuk fel, hogy megtaláljuk a növekedést és az életet. Az élet élni akar. És boldogan akarja.

Eső és napfény

Előfordul, hogy a meredek terepen kapaszkodót keresve eltévedünk. Újra és újra ugyanazokat a biztonságosnak tűnő köröket rójuk. Holott ráléphetnénk a saját utunkra is.

Halogatás, édes halogatás!

A halogatás csapdájába könnyű beleesni, észrevétlenül hátráltat. Vajon egyszerű időgazdálkodási kérdés, vagy mélyebb okok is állhatnak mögötte? Nézzünk rá!

Saját út
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.